Współpraca liceum z Komendą Powiatową Policji


Podinspektor Tomasz Jagielski Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu i dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu Mirosław Sakowski podpisali porozumienie o współpracy.

Celem porozumienia jest wspieranie procesu edukacyjnego uczniów klas o profilu mundurowym.

W ramach współpracy funkcjonariusze Komendy będą prowadzić zajęcia edukacyjne, prelekcje i warsztaty z zakresu bezpieczeństwa publicznego, prewencji oraz specyfiki służby w policji.

Współpraca ma na celu:

*podniesienie poziomu wiedzy młodzieży na temat bezpieczeństwa i prawa,

*promowanie zawodu policjanta jako drogi zawodowej,

*rozwijanie u uczniów postaw obywatelskich, odpowiedzialności i gotowości do służby publicznej,

*umożliwienie uczniom udziału w wydarzeniach organizowanych przez policję.

Podczas spotkania omówiono możliwości organizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i profilaktycznych oraz zaplanowano pierwsze działania w ramach współpracy.

Przedstawiciele policji i szkoły podkreślali wagę tej inicjatywy dla rozwoju młodzieży oraz wzmacniania współpracy między służbami mundurowymi a środowiskiem edukacyjnym.


< < Powrót do listy wpisów