Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2016 r.


W czwartek 23.03.2017 r. w sali kina „Forum” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyło się uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2016 roku.
Nagrodę w dziedzinie kultura otrzymał uczeń naszej szkoły Przemysław Kania:
„KULTURA
Przemysław Kania – niezwykle zdolny artysta-filmowiec. Jego filmy oglądane są na wielu festiwalach ogólnopolskich, gdzie zawsze doceniane są za wartości, które chce przekazywać młodemu pokoleniu. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, m.in. za film „Żołnierze Wyklęci. Antoni Stachura”, który zdobył I miejsce w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Wg jury był to najlepszy film na przestrzeni wszystkich edycji konkursu. Film „Aby być” o historii Marii Niemczuk, sybiraczki, brał udział w konkursie „Młodzi dla historii” w ramach VIII edycji Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni Wyklęci”. Obraz zdobył IV miejsce oraz mnóstwo pozytywnych recenzji. Na konkurs „Chrzest Polski – fakty i legendy” zrealizował razem z Cezarym Lewkowiczem film „Chrzest Polski Jakiego nie znacie”, który zdobył I nagrodę. Reżyser filmów: „3 minuty”, „Niewierna”, „Po prostu być”, „Kotwica”, „Puchacz”. Jest jednym z inicjatorów i autorów projektu „Nie Pozwólmy Zapomnieć”, gdzie razem ze swoją klasą przypominają o wydarzeniach ważnych dla Polski, a zapomnianych przez młodych ludzi. W ramach rozpoczętej II edycji projektu powstał video clip do „Ballady o Janku Wiśniewskim”. 10 listopada 2016 r. został nagrodzony Honorową Odznaką Sybiraka.”

Podczas gali wystąpiła uczennica naszej szkoły Kamila Nazim z klasy 2b.

Źródło informacji:

http://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=17505

P. Kania Spiew


< < Powrót do listy wpisów