II Liceum Ogólnokształcące realizuje ideę wspierania  uzdolnień

i zainteresowań uczniów.

We wrześniu 2015 r. w szkole odbył się audyt przeprowadzony przez Komisję Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.   Ocena realizacji wymaganych działań oraz ocena pracy szkoły przebiegły pomyślnie i  szkoła została włączona do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia oraz otrzymała

 CERTYFIKAT SZKOŁY WSPIERAJĄCEJ UZDOLNIENIA.

Od 2014 r. w szkole  realizujemy   Program Rozwijania Zainteresowań i Wspierania Uzdolnień. Program oparty jest na założeniach DSWU i skierowany jest do wszystkich uczniów II LO.

Ideą DSWU jest  wspieranie wszelkich uzdolnień i zainteresowań każdego ucznia. Założenie, że każdy uczeń jest zdolny, zobowiązuje szkołę do badania Waszych potrzeb edukacyjnych i szukania sposobów ich zaspokajania.

Dolnośląska Sieć Szkół Wspierających Uzdolnienia jest jednym z głównych elementów DSWU.

Powstała, aby placówki w niej skupione mogły wspierać się nawzajem, wspólnie rozwiązywać problemy, razem realizować wspólne przedsięwzięcia edukacyjne, ale przede wszystkim, uczyć się od siebie. Szkoły znajdujące się w Sieci nie rywalizują ze sobą, nie oznacza to jednak, że wszystkie są takie same. Każda z nich jest dobrą, przyjazną uczniowi szkołą, która ma coś swojego, specyficznego, czym się wyróżnia spośród innych szkół w Sieci.