‘’Zagubione godziny’’

Karen White to współczesna amerykańska pisarka, która tematyką i stylem przypomina opowieści Kate Morton i Lucindy Riley, więc czytelniczki lubiące tajemnice, zagadki oraz nową poznaną miłość będą zachwycone. Akcja dzieje się w czasach współczesnych ale pozwala nam wrócić do czasów przed II wojną światową.

Earlene (Piper) , kobieta po 30., po przejściach, w spadku po dziadkach dostaje dom i kilka zagadkowych przedmiotów: złoty wisiorek, duży srebrny klucz, stertę listów… No i zaczyna rozwiązywać tajemnice, jedna po drugiej, aż do ostatniej strony.  Bardzo poruszająca i chwytająca za serce książka. Brzmi prozaicznie, pewnie nic nowego i wydawałoby się, że będzie wiało nudą, a tu wielkie zaskoczenie. Razem z Piper przeżywałam wielkie pragnienie odkrycia tajemnicy babci. Książka na pewno nie jest przewidywalna, z pewnością jest pełna emocji i daje obraz tego,że tak naprawdę nikogo dobrze nie znamy, nawet członków rodziny, każdy ma swoje sekrety.

Co otwiera tajemniczy klucz? Co kryje zakopana w ogrodzie skrzynka? Co kryją nieotwarty listy sprzed lat?

Ja już odkryłam i zachęcam cię do odkrycia tajemnicy babci Piper:)

Uczennica kl. Ib

 

 

„Żółwie aż do końca” – John Green

Poleciła mi ją koleżanka i z początku nie byłam do niej przekonana, jednak z każdą kolejną stroną książka coraz bardziej mnie wciągała.

Aza ma 16 lat, niedającą jej spokoju spiralę myśli i nie ma najmniejszej ochoty rozwiązywać sprawy zaginięcia miliardera. Jednak za namową przyjaciółki zgadza się. Odnawia kontakty z synem zaginionego, stara się być dobrą przyjaciółką, dobrą uczennicą i detektywem, codziennie tocząc walkę ze swoimi myślami.

Zabawna i poruszająca opowieść o przyjaźni, pierwszej miłości i wewnętrznej walce z samym sobą. Nie można zostać wobec niej obojętnym.

                                                                                             Uczennica kl. Ib

 

 

„Zły Romeo” – Leisa Rayven

Dostałam tą książkę na urodziny i od pierwszych stron zakochałam się w niej. Cassie marzy o zostaniu aktorką, ma bardzo duże ambicje. Ethan jest chłopakiem z bardzo trudnym charakterem i przeszłością. Od początku znajomości łączy ich niezwykła więź, jednak „Romeo” złamał serce „Julii”.

Po kilku latach grają razem w sztuce i muszą zmierzyć się ze swoimi emocjami, a Ethan chce odbudować zaufanie Cassie, jednak nie są już tacy jak kiedyś.

Ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie i wywołała wielkie emocje. Bardzo polecam wszystkim romantyczkom.

                                                                                        Uczennica klasy Ib