Wystawa „Anna Frank House” w II Liceum Ogólnokształcącym


W dniach 23-24. 05. 2018 r. w naszej szkole, z inicjatywy pani M. Matyjaszczuk, odbyły się warsztaty związane z wystawą prezentującą życie nastoletniej Żydówki Anny Frank. Wystawa jest własnością Domu Anny Frank  w Amsterdamie i jest częścią międznarodowego projektu The Future of Auschwitz and Holocaust Edukation in Autentic Memorial. Nasi uczniowie, wraz z uczennicami z Gimnazjum Samorządowym nr 2, zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu historii, relacji interpersonalnych, pracy lidera z grupą, pod czujnym okiem edukatorów: Sergiego Kulchevych i Liubow Szynder ( przedstawicieli „Anna Frank House” w Polsce). Dzięki warsztatom uczniowie zdobyli certyfikaty pozwalające na samodzielne, profesjonalne oprowadzanie po wystawie. Wystawę będzie można zwiedzać w naszej szkole tylko przez dwa tygodnie. Uroczyste otwarcie odbędzie się 28.05. 2018 roku na godzinach wychowawczych klas pierwszych i drugich.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania i pochylenia się nad trudną lekcją historii, która niesie za sobą wiele pytań związanych m.in. z tolerancją i ksenofobią.

unnamed


< < Powrót do listy wpisów