Nasza drużyna trzecia w finale strefy jeleniogórskiej


Drużyna dziewcząt z II LO w składzie: Aleksandra Byszkowska, Alicja Sobolska,Natalia Mojsa i Karolina Mielnik wzięła udział w sztafetach pływackich na dystansie 4 x 50 m.

– Jestem zadowolony z całej drużyny – chwali dziewczęta nauczyciel Krzysztof Malina – Dziewczyny świetnie sobie poradziły, bo rywalizowaliśmy z uczniami z placówek, które mają baseny szkole jak Jelenia Góra i Kamienna Góra. Karolina, która indywidualnie zdobyła pierwsze miejsce zaczynała zawody od 50 m w stylu motylkowym, zaraz po tym dystansie miała płynąc w stylu zmienny. Powiedziałem jej, że jeśli uzna to za zbyt trudne, może z jednego startu zrezygnować. Poprosiłem, by zmierzyła swoje siły. Karolina jednak nie odpuściła, ma ogromna wolę walki i wygrała – z duma o pływaczce mówił nauczyciel.

Dziewczyny pływając kontynuują swoje pasje i z wcześniejszych lat, ale pływanie to nie jedyne ich zainteresowania. Natalia Mojsa bierze udział z sukcesami w rozgrywkach szachowych. W Mistrzostwach Powiatu w Szachach Drużynowych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych mistrzostwo powiatu wywalczył team z II LO. W skład drużyny, oprócz Natalii, weszli: Mikołaj Ziętek, Jakub Feret i Bartosz Pachom. Również podopieczni Krzysztofa Maliny.


< < Powrót do listy wpisów