„Osiem kobiet” w wykonaniu uczennic II LO


23 kwietnia w Teatrze Starym w Bolesławcu miał miejsce kolejny spektakl przygotowany przez kółko teatralne Naszego Liceum. Tak jak zeszłoroczna premiera „Skąpca”, czwartkowe przedstawienie sztuki „Osiem kobiet” francuskiego dramaturga Roberta Thomasa zgromadziło bardzo liczną publiczność.

„Osiem kobiet” to komedia kryminalna, która została brawurowo zagrana przez uczennice Naszej Szkoły. Ciężka praca, której się podjęły, zaowocowała ogromnym sukcesem, bo sztuka została przyjęta entuzjastycznie przez zgromadzonych w teatrze widzów, a aktorki przyjmowały gratulacje jeszcze długo po zakończeniu spektaklu.

Nie zabrakło wzruszających momentów, gdyż większość zaangażowanych w powstanie przedstawienia uczniów to tegoroczni maturzyści, więc „ Osiem kobiet” to ostatni spektakl zrealizowany przez kółko teatralne II LO z ich udziałem.

Podczas uroczystości pożegnania absolwentów, która miała miejsce dzień po spektaklu, uczniowie, dzięki którym tak wspaniale rozwijała się praca kółka teatralnego, odebrali gratulacje i podziękowania od Dyrektora Szkoły.

Występ młodszej grupy kółka teatralnego podczas gali absolwentów pozwala mieć nadzieję, że praca zapoczątkowana przez tegorocznych maturzystów będzie z powodzeniem kontynuowana przez ich godnych następców.

Obsada sztuki w kolejności pojawiania się na scenie:

Babcia –Anna Szweda

Chanel – Roksana Piskorowska

Luiza – Michalina Kuduk

Suzon – Martyna Stasiak

Gaby  – Gabriela Zarzycka

Augustyna – Marcelina Chuchro

Katarzyna – Klaudia Wilk

Pierrette – Aneta Szczudlik

W realizację spektaklu zaangażowani również byli: Piotr Kopeć, Anna Fecyk, Paulina Bartków oraz Wojciech Piela.

Adaptacja sztuki i reżyseria – opiekunka koła teatralnego: Izabella Daniel


< < Powrót do listy wpisów