I miejsce na Dolnym Śląsku dla brydżystów z II LO


Zespół z II LO to ośmioro uczniów, ich opiekunem i instruktorem jest Roland Lippik. – Dzięki współpracy Młodzieżowego Domu Kultury i drugiego liceum mogę uczyć tę zdolną ekipę – mówi instruktor. – Czasami żałuję, że muszą zdać maturę, choć bardzo im wtedy kibicuję i życzę by zdawali jak najlepiej, bo odchodzą i inne kluby przejmują tak dobrze wyszkolonych. Najczęściej licealiści trafiają do klubu AZS Politechniki Wrocławskiej. To jest generalnie świetny rok dla bolesławieckich brydżystów, bo zdobyliśmy najwyższe miejsca dzięki grze reprezentacji liceum, klubu i powiatu – dodaje Roland Lippik.

Licealiści grają dla przyjemności, z pasji, dla dobrego towarzystwa i by szkolić swoje umiejętności. To wspaniała, zaangażowana w swoją pasję młodzież, mierząca wysoko i pewnie zdobywająca kolejne nagrody. Aby uzyskać najwyższe miejsce brali udział w ośmiu turniejach, z powodzeniem zbierając punkty w kolejnych klasyfikacjach.

– Rywalizacja dopinguje, zdobycie dobrego miejsca dopinguje do sięgnięcia po wyższe – mówi Wojciech Wiącek, indywidualny brązowy medalista na Dolnym Śląsku.

Drużynę brydża sportowego II LO tworzą: Milena Dmuchowska, Karol Wilk,Damian Cichewicz, Adam Pacholczyk, Wojciech Wiącek oraz tegoroczni maturzyści (nieobecni na zdjęciu): Kacper Piecyk, Piotr Kopeć, Mikołaj Ziętek.

źródło informacji


< < Powrót do listy wpisów