Lekcja edukacji prawnej w Sądzie


W dniu 03.06.2015r. uczniowie klasy II B uczestniczyli w lekcji edukacji prawnej, która odbyła się w Sądzie Rejonowym w Bolesławcu. Spotkanie to poprowadził Prezes Sądu Pan Rafał Gruca. Opiekunką uczniów była Beata Solpa-Tertel – nauczycielka podstaw przedsiębiorczości i edukacji prawnej.

       Podczas kilkugodzinnej wizyty uczniowie zwiedzili budynek Sądu , kilka sal rozpraw, a także pomieszczenie dla zatrzymanych. Młodzież bardzo chętnie i czynnie uczestniczyła w tym spotkaniu.

       Celem tej wizyty było zwiększenie świadomości prawnej wsród młodzieży, a także świadome kształtowanie wyobrażeń młodego pokolenia na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości , a w szczególności procedur sądowych. Dla wielu uczniów może również stanowić punkt wyjścia do rozważań w  wyborze własnej ścieżki kariery zawodowej. Spotkanie to wywarło na młodzieży wielkie wrażenie.

       Serdeczne podziękowanie składamy Prezesowi Sądu Rejonowego w Bolesławcu  Panu Rafałowi Grucy za umożliwienie przeprowadzenia lekcji edukacji prawnej w Sądzie , za poświęcony nam czas, a także za wyrażenie  zgody na  współpracę.


< < Powrót do listy wpisów