W II LO promowano lokalnego pisarza i poetę


22083_image_1453376062__cover

Dyrektor II LO Mirosław Sakowski zaprosił do szkoły Ryszarda Gruchawkę, wybitnego pisarza i poetę, który ma wiele publikacji i wciąż wydaje nowe pozycje, w których w niezwykły sposób patrzy na świat wokół. Autor był jak zawsze niepokorny, prześmiewczy i zabawiał młodą publiczność swoimi błyskotliwymi fraszkami i anegdotkami z życia. Największą frajdę młodzieży sprawiły jego erotyczne utwory, w których celnie i w bardzo dowcipny sposób opisywał relacje damsko-męskie.

Ryszard Gruchawka urodził się w 1950 roku w Bolesławcu, należy do Związku Literatów Polskich. W 1986 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury oraz wiele innych nagród za swoją twórczość m.in. trzymał nagrodę literacką za całokształt twórczości, statuetkę ,,Artura” przyznaną we Wrocławiu przez kapitułę ,,Artura” w roku 1995.

Jego prozę i wiersze drukowane były w „Przeglądzie Kulturalnym”, „Kulturze”, „Polskiej Miedzi”, „Konkretach”, „Sprawy i Ludzie”, „Mlada Frontina”, „Iglica”, „Własnym Głosem”, „Bez Kurtyny”, „Bez Przysłony”, „Nowiny Jeleniogórskie.” Autor ma za sobą wiele spotkań autorskich, wywiadów radiowych,telewizyjnych, jak i prasowych.

źródło informacji


< < Powrót do listy wpisów