Olimpijczycy z II Liceum Ogólnokształcącego


Na ponad 400 uczniów, rocznie więcej niż połowa próbuje swoich sił z sukcesami w rozmaitych konkursach, zawodach i olimpiadach.

Licealiści z dwójki mogą szlifować swoje talenty w ramach szkolnych kółek zainteresowań i programu. Dzięki ich pasji raz fachowości nauczycieli szkoła w 2015 roku zdobyła elitarny certyfikat Szkoły Rozwijającej Zainteresowania i Wspierającej Uzdolnienia.

Olimpiady i konkursy

Nauczycielki Anna Lisiak i Barbara Sykulska przygotowały uczniów do Olimpiady Historycznej, Olimpiady Solidarności (dwie osoby w finale wojewódzkim), Olimpiady Wiedzy o Antyku (2 osoby w finale regionalnym), Olimpiady Losy Żołnierzy i Oręża Polskiego (Marcin Wolański laureatem etapu ogólnopolskiego).

Nauczyciele Anna Słaboń, Michał Król, Robert Mazur oraz Gracja Słotwińskaprzygotowali uczniów do konkursu Write-on, którego organizatorem był Cambridge English (do II etapu ogólnopolskiego zakwalifikowała się Ewelina Dubiel) orazMieczysław Szwed do Turnieju Wiedzy Pożarniczej, Mistrzostw Udzielania Pierwszej Pomocy, a pani Małgorzata Kędziora do Olimpiady Wiedzy Ekologicznejdo Turnieju Wiedzy Pożarniczej, Mistrzostw Udzielania Pierwszej Pomocy, do Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Krajowego Konkursu Biologicznego „Oxford Educational – świat bez granic” i do Konkursu Ekologiczny Wiedzy o Bioregionie.

W ramach Dnia Patryka, WSB we Wrocławiu zorganizowała testy TEOFL Junior dla maturzystów, certyfikaty zdobyli: Michał Mielnik, Pamela Halbiniak, Angelika Kopeć i Mariusz Wierzchosławski. Uczniów przygotowywali nauczyciele języka angielskiego.

Dwaj pracujący w liceum księża Jakub Norman i Dawid Kostecki przygotowywali uczniów do Olimpiady Teologii Katolickiej (drugie miejsce w diecezji legnickiej zająłŁukasz Janiec).

Nauczycielka Iwona Florkowska przygotowała licealistów do Olimpiady Artystycznej i Przeglądu Piosenki Jacka Kaczmarskiego. Beata Solpa-Tertelprzygotowała przygotowała uczniów do Olimpiady Przedsiębiorczości. Przemysław Kania zdobył najwyższe miejsce w konkursie pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy „Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”. Elżbieta Magłysz przygotowała uczennicę do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie, licealistka Alicja Myśliwiec zajęła 8 miejsce w Polsce.

Ewelina Kałużna przygotowała uczniów do Dolnośląskiego Konkursu Drużynowego z Chemii organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Edyta Gawlik-Lippik przygotowała licealistów do Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej (Agnieszka Czerwień zakwalifikowała się do etapu okręgowego), Elżbieta Magłysz przygotowała uczniów do konkursów „W krainie łużyckich lasów oraz „Łużycka przyroda i historia”. Do konkursu matematycznego Oxford przygotowała uczniów Dorota Kurowska. Do konkursów językowych przygotowali uczniów Joanna Turczyńska (język niemiecki) i Izabella Daniel (język francuski).

Uczniowie brali też udział na etapie szkolnym w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiadzie Języka Angielskiego, Olimpiadzie Wiedzy o Prawie oraz Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego.

Mistrzostwa i konkursy sportowe

Sportowcy z II Liceum mogą pochwalić się wieloma zwycięstwami sportowymi. To szkoła dbająca o poziom i osiągnięcia zawodników. Wymienić należy najważniejsze zwycięstwa.

Uczniowie II LO zajęli trzecie miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt, czwarte miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Lidze Lekkoatletycznej Chłopców, szóste miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Licealiadzie LA dziewcząt.

Indywidualnie II LO ma Mistrza Dolnego Śląska w skoku wzwyż dla Mateusza Tofila, który skoczył 210 cm wzwyż bijąc rekord Licealiady Dolnośląskiej, wice Mistrza Dolnego Śląska na 200 m dla Kacpra Popławskiego, wice Mistrzynię Dolnego Śląska na 800 m dla Karoliny Wolskiej oraz dwa czwarte miejsca dlaAmelii Kołodziej (skok wzwyż) i Karoliny Mielnik (rzut dyskiem).

Lekkoatleci z II Liceum Ogólnokształcącego to zawodnicy MKS Boleslavii, do zawodów szkolnych przygotowują ich nauczyciele: Edyta Kwiecińska, Krzysztof Malina oraz Piotr Napiórkowski.

Medal dla Anny Lisiak

W Pałacu króla Jana III w Wilanowie podczas finału IX edycji olimpiady dla szkół ponadgimnazjalnych „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk uhonorował Medalem „Pro Patria” nauczycielkę Annę Lisiak. Medal przyznany został w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.

– To takie nasze skromne podziękowanie dla ogromnego trudu, jaki zadają sobie państwo co roku, aby młodych ludzi zarażać tą pasją, jaką jest historia. Uczycie młode pokolenie historii i szacunku do przeszłości tak, abyśmy budowali wspólnotę i byli narodem – powiedział podczas wręczania medali szef UdSKiOR.

Laury dla uczniów: Marcela Dula, Alicji Myśliwiec oraz Marcina Wolańskiego

Pasją Marcela Dula jest hippika. Konno jeździ od 12 roku życia. Bierze udział we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) i zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów WKKW oraz trzecie miejsce w pucharze mistrzostw WKKW.
W Przyszłości Marcel myśli o dalszym szlifowaniu swojego talentu jeździeckiego w Niemczech, w Warendorf, mieście znanym z organizacji turniejów jeździeckich.

Alicja Myśliwiec zdobyła w tym roku ósme miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie organizowanej przez Uniwersytet w Opolu. Licealistka napisała pracę „W domu mamy, w domu taty. Doświadczenia dzieci rozwiedzionych rodziców. W Opolu pokazała swoją prezentację „Macierzyństwo tak, ale nie teraz”.
– Ala łączy zdolności z zainteresowaniem – mówiła o uczennicy Elżbieta Magłysz. – To ważna olimpiada i wysokie miejsce. Uczennica wykazała się dużą wiedzą z zakresu psychologii i pedagogiki. To duży sukces – podkreśliła nauczycielka.

Marcin Wolański w tym roku został finalistą Olimpiady Tematycznej Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego, po raz drugi w finale, ma indeks. Warto dodać, że w olimpiadzie startuje około 5000 uczniów z całej Polski, a tylko 56 dostaje się do finału w Warszawie. Olimpiada trwa trzy dni, a uczestnicy zmagają się w siedmiu konkurencjach.

Nauczycielom i uczniom serdecznie gratulujemy.

źródło informacji


< < Powrót do listy wpisów