Stypendyści Prezesa Rady Ministrów nagrodzeni przez Powiat Bolesławiecki


Tomislav Pranić – jako jeden z siedmiu najzdolniejszych uczniów powiatowych szkół oraz stypendystów Prezesa Rady Ministrów został uhonorowany i nagrodzony na początku grudniowej sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego.

– Ci uczniowie to jest najlepsza promocja Powiatu Bolesławieckiego – podkreśliła Alicja Krzyszczak, szefowa Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym. Pani Naczelnik przedstawiła osiągnięcia wszystkich nagrodzonych, w tym Tomislava.

 

Tomislav Pranić w okresie nauki w II Liceum Ogólnokształcącym wykazuje się nienaganną postawą uczniowską, osiągając przy tym bardzo wysokie wyniki w nauce – w roku szkolnym 2016/2017 – średnia ocen 5,44. Ponadto jest finalistą wielu konkursów   i olimpiad o zasięgu ogólnopolskim, m.in. „Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100. Rocznicę śmierci” – finalista, Ogólnopolski Konkurs „Weltsprachen Abitur” – finalista. Tomislav posiada na swoim koncie wysokie osiągnięcia w zawodach sportowych – 25. Bolesławiecka Trzydniówka – Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej – Brydż sportowy – XII miejsce. W roku szkolnym 2017/2018 został stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz finalistą Gali „Orzeł Dolnośląski”. Liczne sukcesy Tomislava przyczyniły się również do uzyskania stypendium Starosty Bolesławieckiego.

Pasją Tomislava jest śpiew i literatura oraz twórczość poetycka, która została doceniona przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego – 2014/15. Uczeń tworzy gry fabularne RPG w grafice dwuwymiarowej, jest również – od roku 2013- uczestnikiem zajęć wokalnych organizowanych przez Centrum Integracji Kulturalnej w Bolesławcu oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury, będących przygotowaniem do występów grupy wokalnej    w Dni Bolesławca, Dni Ceramiki, na Koncercie Papieskim oraz Musicalu ”Król Lew” wystawianym w BOK. To także aktor Szkolnego Koła Teatralnego – grał rolę Wacława        w spektaklu „Zemsta” – wystawianym 4-krotnie w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Jest przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w II LO, organizatorem i uczestnikiem apeli okolicznościowych, a także tłumaczem języka serbsko-chorwackiego w ramach wymian polsko-bośniackich organizowanych przez Powiat Bolesławiecki i Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu.

źródło informacji: istotne.pl

86598


< < Powrót do listy wpisów