Zajęcia klasy wojskowej zorganizowane przez 23 pułk artylerii


Zajęcia klasy wojskowej zorganizowane przez 23 pułk artylerii

26 lutego 2018 odbyły się pierwsze zajęcia z edukacji wojskowej na obiektach szkoleniowych 23 pułku artylerii. Zajęcia tego typu będą odbywały się cyklicznie w ostatni poniedziałek każdego miesiąca, zgodnie z podpisanym porozumieniem o wzajemnej współpracy pomiędzy Dyrekcją II LO Bolesławcu a Dowódcą 23 pułku artylerii. Podczas tych zajęć uczniowie będą poznawać elementy musztry wojskowej, budowę broni strzeleckiej, uczyć się będą technik samoobrony, poznawać zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej, odbywać strzelania z broni pneumatycznej i małokalibrowej, oraz uczyć się posługiwania mapą i busolą.

Podczas pierwszych zajęć, uczniowie po przybyciu do jednostki wojskowej, uczyli się maszerowania w kolumnie dwójkowej krokiem zwykłym i defiladowym. Po zakończeniu szkolenia z musztry zostali podzieleni na grupy i w sali wykładowej mogli zapoznać się z budową, charakterystyką oraz danymi technicznymi różnego typu broni strzeleckiej. W ramach tych zajęć każdy z uczniów miał możliwość samodzielnie rozłożyć złożyć każdy typ broni strzeleckiej.

Następnie klasa wraz z instruktorami udała się w rejon strzelnicy, gdzie po krótkim instruktażu odbyło się strzelanie z broni pneumatycznej w postawie stojącej do tarcz. Każdy uczeń oddał 5 strzałów. Wszyscy uczniowie wykonali strzelanie na ocenę pozytywną. Najlepszy wynik wśród chłopców uzyskał Krzysztof Stachowski – 49 pkt. a wśród dziewczyn Wiktoria Wereszczuk – 47 pkt.

Perfekcyjnie przygotowane zajęcia bardzo się podobały, a  przygotowana przez kucharzy herbata z cytryną pozwoliła się rozgrzać i zapomnieć o  mroźnej aurze.


< < Powrót do listy wpisów