Dzień Szekspirowski


6 marca na auli Naszej Szkoły miał miejsce „Dzień Szekspirowski”- impreza o charakterze konkursowym i artystycznym z udziałem uczniów naszego Liceum oraz gimnazjalistów klasy III z Gimnazjum Samorządowego nr 4.Ciężar organizacyjny imprezy wzięła na siebie klasa II B wraz z wychowawczynią i pomysłodawczynią Dnia Szekspirowskiego panią Izabellą Daniel. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani dyrektor Anna Bowszys, pani Anna Lisiak , pani Izabella Daniel oraz Urszula Mostowska , Wiktoria Szymków, Julia Chuchro i Karolina Tesarska. Obsługą techniczną zajmowali się Mateusz Giergielewicz, Natalia Jadach, Paulina Dobiech oraz Kacper Dul, który przygotował także prezentację o Wiliamie Szekspirze. Na auli wyeksponowany był piękny plakat zaprojektowany i wykonany przez Marzenę Bancewicz i Dorotę Marcinów z pomocą Magdaleny Ryś, Klaudii Szuleckiej i Barbary Mikołajczyk. Imprezę poprowadzili Paulina Dzięgiel i Tomislav Pranić.

Hamlet”, „Makbet”, oraz “Romeo i Julia” to trzy dzieła Wiliama Szekspira, które były przedmiotem konkursu oraz inspiracją występów artystycznych. W konkursie brało udział czworo gimnazjalistów (Melania Florczak, Ada Bielecka, Zuzanna Rewińska, Krystian Kapek) i dwanaścioro uczniów Naszego Liceum (Kinga Nicifur, Ewa Szymańska, Wiktoria Wereszczuk ,Mateusz Leihs, Oliwia Gurtatowska, Mateusz Burdyna, Julia Onacka, Krzysztof Wałek, Weronika Moskalewicz, Klaudia Pokładek, Maja Mielecka i Julia Fulczyńska) pracujących w grupach czteroosobowych ( po jednym uczniu gimnazjum, klas pierwszych, drugich i trzecich). Uczestnicy rozwiązywali test wyboru i brali udział w „bitwie na cytaty”. Zwyciężyła grupa w składzie: Maja Mielecka, Julia Onacka, Zuzanna Rewińska ,Mateusz Leihs.

Konkurs uświetniły występy członków Koła Teatralnego. Fragmenty wielkich dzieł mistrza przedstawili: Paulina Dzięgiel, Tomislav Pranić, Przemysław Kania, Honorata Zawierucha, Aleksandra Kisielewska, Anna Turecka, Michał Jóźków, Filip Skrzypacz, Patrycja Erchardt oraz…. pan Krzysztof Malina, który brawurowo wcielił się w postać niani z „ Romea i Julii”. Na zakończenie mieliśmy ogromną przyjemność obejrzenia zmysłowego tańca Romea i Julii w mistrzowskim wykonaniu Pauliny Owerko i Dariusza Rudzika.

 


< < Powrót do listy wpisów