Inspirujące warsztaty filmowe w ramach projektu Memory Walk


Inspirujące warsztaty filmowe w ramach projektu Memory Walk

W weekend 9 – 11 marca piątka uczniów naszej szkoły wyjechała do Bautzen (polska nazwa miasta – Budziszyn, łużycka – Budyšin ), przeuroczej miejscowości w Saksonii, by wziąć udział w transgranicznym projekcie Memory Walk, realizowanym przez czeską organizację Antikomplex we współpracy z Anne Frank House w Amsterdamie, który jest pomysłodawcą tych innowacyjnych warsztatów filmowych.

http://www.annefrank.org/en/Worldwide/Exibitions/Memory-Walk/

Głównym językiem projektu był angielski, ale komunikacja pomiędzy uczestnikami i organizatorami przebiegała również po polsku, niemiecku, czesku, serbołużycku, chorwacku, ukraińsku (chyba wymieniałam wszystkie?)

Uczestnicy, w sumie 17 uczniów z Polski, Czech i Niemiec, przez 3 dni pracowali w pocie czoła: najpierw dyskusja o znaczeniu zabytków w życiu lokalnej społeczności, o zachowaniu w pamięci ludzi i wydarzeń, następnie zwiedzanie miejsc pamięci na terenie Bautzen, warsztaty zapoznające z technikami przeprowadzania sondy ulicznej, warsztaty filmowe, wreszcie praca w terenie (nie tak łatwo nakłonić przypadkowych przechodniów do krótkiej wypowiedzi przed kamerą) i montowanie filmów.. dużo pracy, ale i dużo zabawy. W kwietniu jedziemy z projektem do Liberca. W maju projekt przyjeżdża do nas!

 


< < Powrót do listy wpisów