Zajęcia klasy wojskowej zorganizowane przez 23 pułk artylerii


26 marca 2018 odbyły się drugie zajęcia z edukacji wojskowej na obiektach szkoleniowych 23 pułku artylerii.

Podczas  6 godzinnego bloku  zajęć, uczniowie klasy mundurowej mogli zapoznać
się ze specyfiką pracy patrolu saperskiego, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie z niewybuchów i niewypałów nie tylko terenu naszego powiatu ale także na  ternu prawie całego byłego województwa jeleniogórskiego. Żołnierze patrolu pokazali uczniom sprzęt, którym posługują się podczas swojej pracy przy podejmowaniu niewybuchów i niewypałów. Zapoznali także uczniów z zasadami bezpieczeństwa i sposobem zachowania się po znalezieniu tego typu materiałów wybuchowych. Następnie po zakończeniu tych  zajęć uczniowie doskonali pod okiem instruktorów 23 pułku artylerii zagadnienia z musztry oraz odbyli praktyczne strzelanie z broni pneumatycznej z postawy stojącej na celność i skupienie.
Podczas strzelania uzyskali dobre i bardzo dobre wyniki. Na koniec klasa udała się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się zajęcia z samoobrony. Były to ich pierwsze zajęcia praktyczne z tego działu edukacji wojskowej. W maju  bieżącego roku klasa mundurowa będzie dalej kontynuować szkolenie wojskowe w oparciu o obiekty szkoleniowe 23 pułku artylerii.

Przygotowane zajęcia bardzo się wszystkim podobały oraz  przyniosły uczestnikom.  dużo ciekawych i nowych doświadczeń i wrażeń.


< < Powrót do listy wpisów