II LO oczami pierwszoklasisty


Zapytaliśmy uczniów klas pierwszych, co sądzą o nowej szkole. Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród pierwszoklasistów są zaskakujące. 

Co skłoniło młodych ludzi do uczęszczania do 2 LO ? Niektórzy odpowiadali, że ktoś polecił im tę szkołę, lub mieszkają niedaleko. Najczęściej słyszałyśmy jednak ” chcę dobrze zdać maturę, a ta szkoła mi to umożliwia” ,lub ” jest to jedna najlepszych szkół w Bolesławcu”. Nie rzadziej pierwszoklasiści mówili ze w „dwójce” jest wielu fajnych ludzi i miła atmosfera. Zdarzały się również niekonwencjonalne odpowiedzi, typu : „ bo tutaj chodzą najładniejsze dziewczyny,” lub „ w okolicy jest dużo sklepów” czasami nawet ku pewnej uciesze grona pedagogicznego zdążały się wypowiedzi „ nauczyciele podchodzą do ucznia jak do człowieka, są wyrozumiali ”

Wypowiedzi raczej nas nie zaskoczyły. Większość pytanych odpowiadała, że czuli strach, zagubienie, osamotnienie lub byli zestresowani. Tylko paru ankietowanych powiedziało, że było całkiem pozytywnie i że ich nowi klasowi koledzy byli bardzo otwarci na nowe znajomości.
Nowych uczniów zapytaliśmy również o wrażenia z pierwszego dnia. Oto niektóre zaskakujące odpowiedzi:

  • „Beznadzieja!”
  • „taka duża szkoła, a tak mało ludzi”
  • „Starsi chłopacy – od razu czuje się doroślejsza”
  • „Pomyślałam, co za beznadziejna klasa”

Na koniec zapytaliśmy młodych licealistów, o to co szczególnie podoba im się w nowej szkole:
Na pierwszym miejscu uplasowały się szczęśliwe numerki, muzyka na przerwach, i tu chyba nikogo nie zaskoczymy, tegoroczny mister szkoły – Tomek „Włoszczu” Włoszczyński…
Następnie uczniowie wymieniali wycieczki, pozytywny klimat, przedstawienia, prelekcje. Dziewczętom spodobało się, że nie są ograniczane w wymyślnych makijażach i kolorze paznokci. Szczególna uwagę przykuł jednak automat do kawy oraz sklepik z ciekawą ofertą.

Uczniów zapytaliśmy również o to, co chętnie zmienili by w szkole. Oto propozycje:

  • Zwiększyć liczbę szczęśliwych numerków
  • Zmienić krzesła na bardziej wygodne
  • Organizować dyskoteki szkolne
  • Samorząd szkolny powinien działać aktywniej

W tym roku w naszej szkole w pięciu pierwszych klasach rozpoczęło naukę 137 uczniów. Życzymy, aby nauka tutaj dała wam możliwość rozwijania swoich zainteresowań naukowych i poza naukowych.

 


< < Powrót do listy wpisów