II LO wysoko w rankingu „Nowin Jeleniogórskich”


Szkoła zajęła czwarte miejsce w rankingu przygotowanym przez znany tygodnik. Jak podkreśla dyrektor placówki, ten sukces to zasługa przede wszystkim nauczycieli II LO.

– Chciałbym osobiście pogratulować panu radnemu Sakowskiemu, który jako dyrektor szkoły chyba po raz pierwszy w historii przegonił w rankingu I Liceum Ogólnokształcące – powiedział w czasie kwietniowej sesji Rady Miasta prezydent Piotr Roman.

W najnowszym rankingu liceów ogólnokształcących z naszego regionu (uwzględniającym wskaźnik EWD, czyli edukacyjną wartość dodaną), przygotowanym przez znany tygodnik „Nowiny Jeleniogórskie”, pierwsze miejsce zajęło I LO w Jeleniej Górze. Na drugiej pozycji uplasowały się ex aequo II LO w Jeleniej Górze i LO w Mirsku. II LO im. Janusza Korczaka w Bolesławcu przypadła czwarta lokata (bolesławieckie I LO jest w tym zestawieniu siódme). – Ten ranking jest dość solidnie przygotowywany co roku przez „Nowiny Jeleniogórskie” – dodał prezydent.

– Jako dyrektor II LO mniejszą wagę przykładam do rankingów, jest mi jednak niezmiennie miło, że niezależne media dostrzegają zmiany, jakie zaszły w naszej placówce – komentuje Mirosław Sakowski. – Gratuluję nauczycielom, to głównie ich pracy zawdzięczamy stały wzrost zainteresowania naszą szkołą.

Mirosław Sakowski: Jako dyrektor II LO mniejszą wagę przykładam do rankingów, jest mi jednak niezmiennie miło, że niezależne media dostrzegają zmiany, jakie zaszły w naszej placówce. Gratuluję nauczycielom, to głównie ich pracy zawdzięczamy stały wzrost zainteresowania naszą szkołą.

Kolejne sukcesy uczniów II LO

Dziesięcioro podopiecznych placówki wzięło udział w ogólnopolskim konkursie English Ace 2013, organizowanym przez Łowców Talentów Jersz. – To konkurs z dwudziestoletnią tradycją – podkreśla Anna Sas, nauczycielka języka angielskiego i współorganizatorka przedsięwzięcia.

W etapie ogólnopolskim udział wzięło niemal 9 tys. uczniów. Kacper Piecyk, pierwszoklasista z II LO, okazał się najlepszy na Dolnym Śląsku (drugi w Polsce), a Katarzyna Sadlak uplasowała się na 8 pozycji w województwie i zajęła 46 lokatę w kraju. – To przede wszystkim Kacper zapracował na swój sukces – mówi Robert Mazur, anglista i wychowawca klasy laureata tegorocznej edycji English Ace. – Mam nadzieję, że to osiągnięcie pomoże mu w odniesieniu kolejnych – dodaje.

Robert Mazur, Kacper Piecyk, Anna Sas i Mirosław Sakowski

 


< < Powrót do listy wpisów