Sztafeta z II LO na mistrzostwach Polski


Czwórka biegaczy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu – drugi rok z rzędu! – okazała się najlepsza w konkurencji sztafet szwedzkich na mistrzostwach Dolnego Śląska w lekkiej atletyce. Kamil Igras, Marek Mikułko, Mateusz Więcek i Maciej Goss awansowali do mistrzostw Polski, które odbędą się 19 czerwca w Łodzi.

– To kolejny duży sukces naszej sztafety – mówi Piotr Napiórkowski, nauczyciel WF-u. – Nasi uczniowie pokonali rywali ze szkół sportowych z Wrocławia i w Polkowic, wszystko to zawdzięczają swojej ciężkiej pracy – dodaje wuefista Krzysztof Malina.

Awans sztafety do mistrzostw Polski to niejedyny sukces lekkoatletów z II LO. Arkadiusz Kołomyjski, obecnie już absolwent „dwójki”, trzeci rok z rzędu wywalczył tytuł mistrza Dolnego Śląska w rzucie dyskiem, bijąc przy tym rekord szkoły. Brązowe krążki zdobyli: Maciej Goss (w biegu na 200 m), Mateusz Kopeć (w biegu na 1500 m) i Dawid Kopała (w pchnięciu kulą).

Większość z nich związana jest z Międzyszkolnym Klubem Sportowym Bolesłavia, a Mateusz Więcek jest zawodnikiem Olszy Olszyna (warto dodać, że Mateusz właśnie otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Szkół w Lekkiej Atletyce – Jean Humbert Memorial, które odbędą się pod koniec czerwca w czeskich Karlowych Warach).

– Dziękuję wam za te sukcesy – zwrócił się do sportowców z II LO Mirosław Sakowski, dyrektor placówki. – Drugi ogólniak zawsze osiągał bardzo dobre wyniki w sporcie. Mam nadzieję, że w ogólnopolskich mistrzostwach nasza sztafeta również stanie na pudle.

Opiekunami lekkoatletów z II Liceum Ogólnokształcącego są: Piotr Napiórkowski i Krzysztof Malina.

Mirosław Sakowski, Krzysztof Malina, Mateusz Kopeć, Kamil Igras, Mateusz Więcek, Maciej Goss i Piotr Napiórkowski

fot. ii


< < Powrót do listy wpisów