Uczniowie II LO rozpoczęli rok szkolny


Za nami uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu. W trakcie ceremonii delegacja uczniów klas pierwszych złożyła ślubowanie.

Głos zabrał Mirosław Sakowski, dyrektor szkoły. – Nasi uczniowie zdali maturę w 100 proc. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku – powiedział. – Rozpoczął się nowy rok szkolny. Zachęcam wszystkich do wytężonej pracy i nauki, do dania z siebie wszystkiego, tak aby nasza szkoła cieszyła się uznaniem społeczności lokalnej i byśmy w nauce kulturze i sporcie osiągali jak najlepsze noty.
Dyrektor wręczył też ufundowaną przez siebie nagrodę Primus Inter Pares (w wysokości 500 zł). Otrzymała ją Zofia Lenkiewicz, absolwentka II LO, która w tym roku najlepiej zdała maturę. Nagrodę w imieniu laureatki odebrała jej siostra Anna.

– Mamy 100-procentową zdawalność matur – mówi Mirosław Sakowski. – To wynik o 8% lepszy niż w powiecie i o 12% niż w całym województwie. Bardzo mnie to cieszy.

Co więcej, II LO – ze środków własnych – wyda?o 45 tys. zł na remont jednego ze szkolnych korytarzy. Wyremontowano też kilka sal lekcyjnych, przeprowadzono renowację Orlika, a także wprowadzono dziennik elektroniczny. – E-dziennik ułatwi pracę nauczycielom, a rodzicom naszych uczniów stworzy możliwość kontrolowania postępów swoich pociech – dodaje Sakowski.

 

 


< < Powrót do listy wpisów