Znamy laureatów konkursu „Świat wokół nas”


Rozstrzygnięto kolejny konkurs fotograficzny, zorganizowany przez II LO. Zwyciężyła praca Elizy Makiej.

W roku szkolnym 2011/2012 II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu podjęło działania mające na celu wspieranie i rozwijanie pasji fotograficznej uczniów oraz pracowników szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W placówce realizowany był projekt „Fotografia – moja pasja”, w ramach którego odbyły się cztery konkursy i wystawy pokonkursowe.

W tym roku szkolnym dyrekcja II LO i Joanna Turczyńska, koordynatorka projektu, kontynuują te działania, tyle że w innej formie. Konkursy fotograficzne mają formułę otwartą, mogą w nich uczestniczyć wszyscy fotografowie amatorzy.

Tej wiosny szkoła zorganizowała konkurs „Świat wokół nas”. Ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród laureatom odbyło się w piątek, 7 czerwca, w II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu.

Prace oceniało jury w składzie: Joanna Turczyńska, nauczycielka Iwona Florkowska, dyrektor Mirosław Sakowski oraz uczennice II LO. W konkursie zwyciężyło zdjęcie Elizy Makiej (laureatka otrzymała 200 zł). Drugą nagrodę jurorzy przyznali Michałowi Medyńskiemu (100 zł). Trzecie miejsce zajęła Roksana Salwerowicz (50 zł). Wyróżnienia otrzymali: Justyna Łuc i Krzysztof Horoniecki.


< < Powrót do listy wpisów