Kolejne sukcesy uczniów II LO


Podopieczni „dwójki” bardzo dobrze spisali się w konkursach historycznych i matematycznych.

W marcu br. pisaliśmy, że Przemysław Pawłowski z I c zajął trzecie miejsce w etapie wojewódzkim Olimpiady Solidarności, zorganizowanej przez Fundację Centrum Solidarności i Fundację Centrum im. prof. Bronisława Geremka. Przemysław zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego, w którym uplasował się na czwartej pozycji.

– To człowiek renesansu. Jest bardzo oczytany i ma ogromną wiedzę – mówiła nam w marcu Anna Lisiak, nauczycielka historii. Warto dodać, że laureat olimpiady historycznej uczęszcza do klasy… biologiczno-chemicznej i wiąże swoją przyszłość z biologią lub biotechnologią.

Anna Lisiak, Przemysław Pawłowski i Mirosław Sakowski

fot. ii

Martyna Stasiak z I b zdobyła główną nagrodę w konkursie „Rola Polski w kształtowaniu historii Europy”, którego organizatorami byli poseł Adam Lipiński i eurodeputowany Ryszard Legutko. W nagrodę laureatka pojedzie do Parlamentu Europejskiego. – Miałam już okazję uczestniczyć w sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, w czasie której mogłam poczuć się jak prawdziwa posłanka. Myślę, że wyjazd do Brukseli będzie równie ciekawym doświadczeniem – mówi licealistka. – Martyna jest bardzo dobrą uczennicą, posiadającą wiedzę wykraczającą poza program nauczania. Powiodło się jej w tej konkursie i jestem z niej dumna – dodaje nauczycielka historii Barbara Sykulska.

Jędrzej Janczewski, Dorota Kurowska, Mirosław Sakowski, Barbara Sykulska i Martyna Stasiak

fot. GA

Niejednokrotnie na naszych łamach pisaliśmy, że II LO żyje, pulsuje matematyką. Oto kolejne tego dowody. Jędrzej Janczewski (II a) zwyciężył w tegorocznej edycji Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego (w grupie uczniów klas drugich, poziom rozszerzony), a Rafał Ryżewski, obecnie już absolwent „dwójki”, zajął trzecie miejsce w swojej kategorii.

Co ciekawe, konkurs odbył się… online. – Sprawdzał on nie tylko wiedzę matematyczną, ale i sprawność obsługi komputera. Rozwiązania należało zeskanować i w bardzo krótkim czasie przesłać komisji – opowiada Dorota Kurowska, nauczycielka matematyki.

Ponadto uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego ponownie wzięli udział w Matematycznych Mistrzostwach Polski. – To wspaniała inicjatywa firmy edukacyjno-wydawniczej Elitmat, która zajmuje się propagowaniem myślenia matematycznego i matematyki jako nauki rozwijającej intelekt – mówi nauczycielka Edyta Gawlik-Lippik.

Karolina Błotna (II d) zajęła pierwsze miejsce w powiecie i w województwie oraz pięćdziesiąte siódme w Polsce. Rafał Skrzypek (I d) był pierwszy w powiecie i na Dolnym Śląsku, a także osiemnasty w kraju. Marcin Karasiewicz (I d) zaś – drugi w powiecie, trzeci w województwie i pięćdziesiąty szósty w Polsce. Natomiast Jędrzej Janczewski uplasował się na drugiej pozycji w powiecie i na Dolnym Śląsku, a w klasyfikacji ogólnopolskiej był siedemdziesiąty czwarty.

Mirosław Sakowski, Dorota Kurowska, Edyta Gawlik-Lippik, Marcin Karasiewicz, Rafał Skrzypek i Karolina Błotna

fot. GA

Karolina, Rafał i Marcin są podopiecznymi Edyty Gawlik-Lippik, Jędrzej jest uczniem Doroty Kurowskiej. Jak podkreślił dyrektor placówki Mirosław Sakowski, Przemysław i Jędrzej są kandydatami do stypendium Rady Rodziców, które II LO będzie przyznawać od nowego roku szkolnego. 


< < Powrót do listy wpisów