Harlem Shake w II LO


Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego nagrali kilkudziesięciosekundowy klip z charakterystycznym tańcem do znanego utworu z pogranicza drum’n’bass, electro i dubstep.

Od lutego tego roku internauci na całym świecie kręcą własne, zabawne filmiki do piosenki „Harlem Shake”. Na początku nagrania zawsze niewiele się dzieje, tylko jedna osoba tańczy w rytm muzyki. Po chwili tańczą już wszyscy przebrani bohaterowie nagrania (mogą to być np. postacie z filmów albo bajek) lub posiadający zwierzęce elementy (np. głowę konia, kurczaka) lub w skąpych strojach czy z nietypowymi przedmiotami.

Pomysł na nagranie takiego mini-teledysku podchwycili internauci z całego świata, tworząc swoje „harlemszejki”. W okresie największej popularności w internecie pojawiało się nawet 4000 nowych filmików dziennie. Taniec wykonywali studenci, norweska armia, pracownicy korporacji, ojcowie z dziećmi i wiele innych osób.

W Bolesławcu mamy pierwszy „harlemszejk” nagrany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. – To fajna inicjatywa – mówi dyrektor szkoły Mirosław Sakowski. –Dobra zabawa, która nikogo nie krzywdzi, a dodatkowo promuje nasze pozytywne liceum – dodaje z uśmiechem po obejrzeniu rodzimego „harlemszejka”.

Zapraszamy do obejrzenia 🙂

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Hc3jMsVBeIE


< < Powrót do listy wpisów