Laureaci konkursu języka niemieckiego nagrodzeni


Pierwsza edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, zorganizowana przez germanistów z II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, odbyła się w czwartek, 14 marca. Konkurs, w którym wzięło udział niemal 50 uczniów, składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test przygotowany przez nauczyciela Marcina Ostrowskiego. Drugi zaś polegał na rozmowie na zadany temat, oczywiście w języku Goethego.
– Uczniowie odpowiadali bardzo kreatywnie, jesteśmy pod wrażeniem ich komunikatywności – mówi Agnieszka Niedźwiecka, nauczycielka II LO i współorganizatorka przedsięwzięcia. – Już w gimnazjum prezentują niemałe umiejętności językowe. Warto byłoby, aby przygodę z językiem niemieckim kontynuowali również w liceum. Ten język to świetna inwestycja w przyszłość.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Daria Zioła z Gimnazjum Samorządowego nr 3 (otrzymała talon na zakup książek w księgarni Agora, warty 150 zł). Drugie miejsce zajął Sławomir Ciosek z GS nr 3 (talon o wartości 100 zł). Trzeci był Beniamin Marek z GS nr 4 (50 zł). Wyróżnienie specjalne (30 zł) przyznano najmłodszemu uczestnikowi konkursu – Maciejowi Michałowiczowi, uczniowi IV klasy Szkoły Podstawowej nr 2. – Awansował do drugiego etapu i wypadł w nim świetnie – podkreśla Agnieszka Niedźwiecka.
Wszyscy gimnazjaliści, którzy zakwalifikowali się do etapu ustnego, otrzymali dyplomy. Konkurs, którego celem była promocja języka niemieckiego, odbył się w ramach kampanii „Poznaj II LO”. 14 marca młodzież z gimnazjów miała też okazję zwiedzić szkołę. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez samorząd uczniowski.
Konkurs zorganizowali nauczyciele: Joanna Turczyńska, Agnieszka Niedźwiecka i Marcin Ostrowski przy wsparciu samorządu uczniowskiego i dyrekcji placówki. Warto dodać, że szkoła prowadzi współpracę z zagranicą (m.in. z Niemcami) od 1993 r.


< < Powrót do listy wpisów