Nowy sprzęt w siłowni II LO


W siłowni II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu pojawił się nowy sprzęt, warty 9 tys. zł. – Szkoła uzyskuje dochody z wynajmu pomieszczeń, stołówki. Co więcej, na dachu umieszczony jest przekaźnik sieci Plus – tłumaczy Mirosław Sakowski, dyrektor II LO. – Z tych środków kupujemy sprzęt sportowy, audiowizualny, komputery, a także wykonujemy remonty. Dziękuję władzom powiatu za tą możliwość.
– Chcemy zachęcać młodzież do aktywności ruchowej – podkreśla nauczycielka WF-u Edyta Kwiecińska. – Dla dziewcząt wprowadziliśmy m.in. elementy aerobiku, a dla chłopców ćwiczenia siłowe. Naszym uczennicom bardzo podobają się zajęcia na siłowni. Dzięki niej lekcje WF-u są bardziej urozmaicone – dodaje. – Niektórzy uczniowie wolą pójść na siłownię, kiedy odbywają się ćwiczenia z dyscyplin, które ich nie interesują – dopowiada nauczyciel Krzysztof Malina.
W II Liceum Ogólnokształcącym są warunki do uprawiania wielu sportów. W auli placówki gra się w tenisa stołowego, uprawia gimnastykę i aerobik. Natomiast sala gimnastyczna i Orlik świetnie nadają się do gier zespołowych. Co więcej, w przyszłym roku szkolnym II LO zamierza kupić kolejne urządzenia do siłowni.
 
 

< < Powrót do listy wpisów