Wyjątkowa wystawa w II LO


Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru lub nazwą instytucji. Typowy ekslibris jest małą, zadrukowaną karteczką, przyklejoną do wewnętrznej strony okładki. W prostszej formie może to być np. pieczątka (z Wikipedii).
Otwarcie ekspozycji ekslibrisów Magdaleny Olgi Koniecznej odbyło się w piątek, 15 lutego, w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu (ul. Dolne Młyny 60).
Magdalena Olga Konieczna. Bolesławianka, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka. Studia magisterskie ukończyła w 1999 r. na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. W latach 2000-2002 roku studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku dziennikarstwo i public relations. W 2010 ukończyła studia podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
W Bolesławcu od 2000 roku zajmuje się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży. Zawodowo związana z Młodzieżowym Domem Kultury w Bolesławcu (Pracownia Grafiki Warsztatowej) oraz z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki (Pracownia Szkła i Witrażu). Współpracuje również z innymi placówkami kulturalno-oświatowymi. Jej wychowankowie są laureatami licznych konkursów plastycznych, a efekty pracy dydaktycznej wysoko oceniane przez ekspertów.
Oprócz pracy pedagogicznej zajmuje się głównie grafiką użytkową, malarstwem oraz witrażem. Eksperymentuje, łącząc różne techniki i materiały plastyczne. Swoje prace prezentowała na wystawach w kraju i za granicą. Ważną rolę w jej twórczości zajmuje ekslibris.

exlibris1 501x334
 
exlibris2 501x334
 
exlibris3 501x334
 

< < Powrót do listy wpisów