II LO będzie szkołą dostosowaną dla osób niepełnosprawnych


– Od września II Liceum Ogólnokształcące będzie miało windę – mówi Mirosław Sakowski, dyrektor placówki. Będzie to pierwsza szkoła ponadgimnazjalna dostosowana dla osób niepełnosprawnych. – Od dawna monitorujemy liczbę uczniów gimnazjów, którzy mają kłopoty z chodzeniem bądź poruszają się na wózkach – podkreśla Alicja Krzyszczak, naczelniczka Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. – A przecież ci uczniowie również mają prawo do pełnej edukacji.
Jako że niepełnosprawni gimnazjaliści mają największe szanse na zdobycie wykształcenia na poziomie ogólnym, władze powiatu postanowiły umieścić windę w jednym z bolesławieckich ogólniaków. Wybór padłna II LO im. Janusza Korczaka. – Tam będzie najłatwiej tego typu dźwig zamontować – stwierdza Alicja Krzyszczak. – Winda zostanie dobudowana od strony ulicy Konstytucji 3 maja. Niepełnosprawni licealiści nie będą mieli żadnego problemu z wejściem na którekolwiek z pięter szkoły.
Koszt inwestycji to prawie 170 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu Powiatu Bolesławieckiego. Wyłoniono już wykonawcę dokumentacji projektowej. Budowa windy prawdopodobnie ruszy już w maju.


< < Powrót do listy wpisów