Spotkanie z egzorcystą


W ramach lekcji religii do II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu zawitał ks. Bronisław Kryżowski, egzorcysta z parafii Świętej Rodziny w Legnicy. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odmówieniem różańca.

Ks. Kryżowski opowiadał licealistom o przypadkach opętań. – Diabeł to istota nieprzeciętnie inteligentna, bijąca nas na głowę swoją inteligencją. Mężczyzna mówi głosem dziecka, kobieta brzmi jak pijany mężczyzna – w ten właśnie sposób diabeł pokazuje nam, że jest – podkreślił egzorcysta.

Duchowny mówił też o tym, że ludzie cierpiący oddalają się od Boga. Przytoczył historię mężczyzny, który całkowicie stracił wiarę, gdy jego żona umarła na raka. – Człowiek ten nie wrócił do Kościoła, zaczął czytać „Fakty i Mity”, „Nie”, wertować Internet. Ciągle powtarzał: ten ksiądz to, tamten tamto. Nie chciał dostrzec, ile dobra jest w Kościele – zaznaczył.

– Pamiętam, kiedy przeżyłem swoją wewnętrzną tragedię, kiedy cały świat mi się zawalił – kontynuował ks. Bronisław Kryżowski. – Zauważyłem wówczas leżący różaniec. Ale nie mogłem go wziąć, czułem, jakby ktoś trzymał mnie za rękę. Wtedy pomyślałem: nie mogę się poddać!

Egzorcysta wspomniał również o stygmatyku ojcu Pio oraz o Św. Juanie Diego, Indianinie, któremu w XVI w. objawiła się Matka Boża. Podkreślił, że bardzo ważne są sakramenty pokuty i Eucharystii. – Pamiętajcie o Eucharystii – zwrócił się do licealistów. – Kazania bywają nudne, ale w czasie Eucharystii dokonuje się prawdziwy cud. Diabeł próbuje nas niszczyć na każdym polu. Naszą bronią przeciw niemu są różaniec, komunia święta i modlitwa.

egzorcysta 501x376

 


< < Powrót do listy wpisów