Zajęcia z edukacji wojskowej uczniów II Liceum Ogólnokształcącego


Zajęcia z edukacji wojskowej uczniów klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu

 
21 stycznia br. uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w comiesięcznym szkoleniu z edukacji wojskowej w 23 pułku artylerii w Bolesławcu. Szkolenie takie jest możliwe dzięki podpisanemu porozumieniu o współpracy pomiędzy II LO a 23 pułkiem artylerii. Szkolenia tego typu odbywają się raz w miesiącu.
Uczniowie klas mundurowych zdobywają wiedzę z przedmiotów wojskowych, którą przekazują im żołnierze – instruktorzy z bolesławieckiego pułku. Podczas zajęć w 19 stycznia nasi uczniowie mogli zobaczyć i nauczyć się jak należy posługiwać się indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami, jak się prowadzi korespondencję radiową za pomocą radiostacji małej mocy.
Następnie podczas tego szkolenia mieli również możliwość zapoznania się z indywidualnym uzbrojeniem żołnierzy, a także sprawdzić na symulatorze strzelań CYKLOP jak należy dobrze zgrywać przyrządy celownicze podczas strzelania.
Efektem końcowym tych zajęć było strzelanie z broni pneumatycznej. Podczas zajęć widać było duże zainteresowanie i zaangażowanie uczniów.

 


< < Powrót do listy wpisów