Laureaci konkursu historycznego nagrodzeni


Zakończył się Miesiąc Pamięci Narodowej i Patriotyzmu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu. – Postanowiliśmy, że w klasach pierwszych i drugich będą propagowane idee patriotyczne, symbole narodowe – mówiła nam w listopadzie br. Barbara Sykulska, nauczycielka historii w II LO.

Uczniowie placówki powołali do życia zespół (w składzie: Krystian Fecyk, Kacper Jędrzejewski, Jakub Feret, Łukasz Kowalski, Mateusz Kopeć, Magdalena Brzana, Denis Gonciarz i Dominik Karpiński), który zorganizował obchody Miesiąca Pamięci Narodowej i Patriotyzmu. Koordynatorką projektu była Martyna Mularczyk z Samorządu Uczniowskiego.

Podopieczni szkoły mieli też okazję uczestniczyć w wykładach poświęconych symbolom narodowym. 13 listopada odbył się apel z okazji Święta Niepodległości oraz wernisaż wystawy patriotycznej. Tego dnia ubrani w mundury żołnierskie członkowie zespołu pełnili wartę honorową przy fladze i przy ekspozycji.

Zwieńczeniem projektu był konkurs historyczny o symbolach narodowych, adresowany do pierwszo- i drugoklasistów. – Był on poświęcony krzewieniu idei bycia Polakiem i patriotą – podkreśla Barbara Sykulska. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli ex aequo: Anna Ancygier, Patryk Molski i Denis Rudzik.

konkurs hist

 


< < Powrót do listy wpisów