„O Opuszczaniu Przestrzeni Zastanych” w Teatrze Starym


Powiat Bolesławiecki, II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego zapraszają na premierę kolejnego spektaklu Błażeja Biegasiewicza i Teatru Dwanastu Rzędów „O Opuszczaniu Przestrzeni Zastanych”. Przedstawienie odbędzie się w piątek , 23 listopada, w Teatrze Starym w Bolesławcu. Początek o 18:00. Wstęp wolny.

To druga sztuka teatralna napisana i wyreżyserowana przez Błażeja, ucznia II LO. Poprzednią – zatytułowaną „Bezsenność” – można było zobaczyć na deskach Teatru Starego wiosną tego roku. – Prace nad kolejnym przedstawieniem zaczęliśmy w sierpniu – opowiada reżyser. – Nadal działamy w tym samym składzie. I wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że przez ostatni rok wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Nasz drugi spektakl będzie z pewnością bardziej dynamiczny i profesjonalny.

W sztuce „O Opuszczaniu Przestrzeni Zastanych” zobaczymy czwórkę aktorów: Natalię Mojsę, Jarosława Kojdera, Jakuba Zielińskiego i Marcina Gałana. Teatr Dwunastu Rzędów (nazwa grupy jest nawiązaniem do teatru legendarnego Jerzego Grotowskiego, którego Błażej uważa za swojego mistrza) przedstawi publiczności życie everymana w formie kolażu. – Starsi widzowie mogą potraktować ten spektakl jako swoistą retrospekcję, młodsi zaś jako zapowiedź tego, co może wkrótce nastąpić – mówi autor sztuki.

teatr

 


< < Powrót do listy wpisów