Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014


Za nami uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu. W ceremonii wzięli udział m.in. senator Rzeczypospolitej Polskiej Jan Michalski, przedstawicielka Rady Rodziców Beata Skrzypek oraz Maria Ryżewska, matka najlepszego tegorocznego maturzysty Rafała. Pani Maria odebrała z rąk dyrektora szkoły Mirosława Sakowskiego nagrodę dla syna – Primus Inter Pares.

Uroczystość była również okazją do powitania nowych nauczycieli: Beaty Solpy-Tertel (podstawy przedsiębiorczości i edukacji prawnej) i ks. Jakuba Normana (religia), a także do pożegnania Krzysztofa Koszaka, nauczyciela fizyki i informatyki, który odchodzi na emeryturę.

iilo roku rozpoczęcie wystawaiilo roku rozpoczęcie wystawaiilo roku rozpoczęcie wystawaiilo roku rozpoczęcie wystawaiilo roku rozpoczęcie wystawaiilo roku rozpoczęcie wystawa

Głos zabrał Mirosław Sakowski: – Zdawalność matur w naszej szkole jest o 8% wyższa niż w powiecie, o 12,4% wyższa niż w województwie i o 19% wyższa niż w Polsce. Co piąty maturzysta w kraju nie zdał egzaminu dojrzałości. Nas ta statystyka nie dotyczy, u nas zdali wszyscy!

I dodał: – Zachęcam wszystkich do wytężonej pracy i nauki, do dania z siebie wszystkiego, tak aby nasza szkoła cieszyła uznaniem społeczności lokalnej i byśmy w nauce, kulturze i sporcie osiągali jak najlepsze wyniki.

– Czas spędzony w szkole ponadgimnazjalnej jest momentem, w którym tworzą się pewne wyobrażenia o przyszłości – powiedział, zwracając się do uczniów II LO, senator Jan Michalski. – Warto te wyobrażenia i marzenia pielęgnować. Wytrwali z pewnością odniosą sukces.

Tego dnia miało też miejsce otwarcie pierwszej w tym roku szkolnym wystawy fotograficznej w II Liceum Ogólnokształcącym. Swoje prace zaprezentowali: Joanna Turczyńska, nauczycielka języka niemieckiego i pasjonatka fotografii, oraz Bohdan Pieliński, emerytowany inżynier elektronik i autor fotobloga przyrodniczego. – Nasza szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale też rozwijanie pasji i zainteresowań – podkreślił w trakcie wernisażu Mirosław Sakowski.

 


< < Powrót do listy wpisów