Wystawa w II LO


Otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Ryszarda Jethona będzie mieć miejsce w piątek, 13 września, w Galerii im. Michała Twerda (II Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu, ul. Dolne Młyny). Początek o 18:00.

Ryszard Jethon (ur. w 1943 r. w Austrii). Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od dawna związany z Bolesławcem (pracował w Bolesławieckim Przedsiębiorstwie Budowlanym, był architektem powiatowym i dyrektorem Wojewódzkiego Biura Planowania Przestrzennego). Wraz ze współpracownikami opracował plan zagospodarowania przestrzennego Bolesławca i nadzorował jego realizację.

Po kontrakcie zagranicznym – ze względu na trwający wówczas w Polsce stan wojenny – pozostał za granicą (w Niemczech). Pracował tam jako architekt i urbanista. Obecnie jest na emeryturze.

Równolegle do działalności zawodowej kontynuował twórczość artystyczną, w której stosuje różne techniki malarskie, ale jego ulubione to: olej na płótnie, rysunek węglem i akwarela. W obrazach stara się oddać ekspresję światła i kreski.

Swoje dzieła prezentował na kilku wystawach w Darmstadt, Hattersheim i Bad Soden am Taunus. Dwukrotnie brał udział w ogólnopolskim plenerze malarskim nauczycieli w Przytoku.


< < Powrót do listy wpisów