Drugie w Rytmie Rocka


Chcesz posłuchać dobrej muzyki? Wziąć udział w jam session? II LO organizuje imprezę, która powinna Cię zainteresować. Na pomysł wpadł zespół Aftershock, w skład którego wchodzą dwaj uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego (gitarzysta Michał Pietraszko i basista Rafał Skrzypek) oraz dwaj uczniowie I LO (gitarzysta Szymon Różnicki i perkusista Maciej Mandżak). – Jesteśmy początkującym zespołem, nie chcieliśmy organizować tylko naszego koncertu. Dlatego pomyśleliśmy o jam session, w którym mogłyby wziąć udział i kapele, i muzycy, którzy obecnie z nikim nie grają – wyjaśnia Michał.

Michał, Rafał, Szymon i Maciej razem grają od czterech miesięcy. Co ciekawe, w tym składzie mieli wystąpić tylko raz – na Dniach Miasta. Koncert wypadł na tyle dobrze, że postanowili kontynuować działalność. Inspirują się przede wszystkim Metallicą. Mają w swoim repertuarze kilka coverów tej thrashmetalowej legendy, ale pracują również nad własnymi kawałkami. Szukają też wokalisty.

– Niewiele jest tego typu imprez w Bolesławcu – mówi Michał. Drugie w Rytmie Rocka będzie znakomitą okazją, aby posłuchać dobrej muzyki lub wziąć udział w jam session. Swój udział w wydarzeniu już zapowiedziało ok. 30 osób. Oprócz Aftershock zagrają: bolesławiecki Tea Set i jeleniogórski Delayed K. Lista nie jest jednak zamknięta.

– To bardzo dobry pomysł – mówi Mirosław Sakowski, dyrektor II LO. – Nasza szkoła realizuje pomysły uczniów, którzy specjalizują się w bardzo różnych dziedzinach. Takiego koncertu w naszym liceum jeszcze nie było – dodaje. – Mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić – dopowiada Michał.

Drugie w Rytmie Rocka odbędzie się 29 listopada (piątek). Początek o 18:00. Ze względów bezpieczeństwa będzie to impreza zamknięta (ok. 100 osób), na którą obowiązywać będą bezpłatne zaproszenia. Można je otrzymać zarówno w sekretariacie II LO, jak i w „jedynce”.

Organizatorzy zapewniają nocleg (koncert ma potrwać do północy) oraz poczęstunek. Na miejscu będą gitarowe wzmacniacze i perkusja.

Odbędą się też konkursy. Najlepszych wokalistów, gitarzystów, basistów i perkusistów pierwszej edycji Drugiego w Rytmie Rocka wybierze publiczność. Będą nagrody! Szczegóły można znaleźć na Facebooku .

Warto dodać, że jeśli impreza wypali, będzie się odbywać w „dwójce” cyklicznie.


< < Powrót do listy wpisów