Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023


1 września w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znakomici goście Pan Stanisław Chwojnicki członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego. Politechnikę Wrocławską reprezentował Pan profesor doktor habilitowany inżynier Krzysztof Juszczyszyn, AWL Wrocław Pani magister inżynier Dominika Dudziak – Gajowiak, Regionalne Centrum Informatyki we Wrocławiu Pan pułkownik Rafał Szynalski.

W tym roku szkolnym przyjęliśmy do Naszego Liceum 195 uczniów, którzy kształcić będą się w 7 klasach: mat – fiz, humanistycznej, biol – chem, Cyber.Mil, dwóch klasach wojskowych i oddziale przygotowawczym złożonym z uczniów z Ukrainy. W sumie w tym roku szkolnym do Naszej Szkoły będzie uczęszczało 500 uczniów.

Kilka zdań o programie „Cyber.Mil z klasą”. Jest to program Ministerstwa Obrony Narodowej realizowany w 16 szkołach w Polsce po jednej w każdym województwie. Zakłada utworzenie klasy o profilu cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informacyjne. Klasa liczy maksymalnie 15 uczniów, liczba punktów rekrutacyjnych, aby zostać do tej klasy wynosi 150. Realizacja programu rozłożona jest na 9 lat. Posiadamy jeszcze jedno miejsce w tym oddziale. Zapraszamy chętnych.


< < Powrót do listy wpisów