Turniej FIFA 14 za nami


Do wspólnej rywalizacji zgłosiło się ponad 60 uczniów z naszego miasta i okolic. Zwyciężył Piotr Rajczakowski.

Turniej FIFA 14 na 6 konsol PS3 odbył się 23 maja w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu. Zawody były adresowane do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na pomysł zorganizowania turnieju wpadł Korneliusz Rzeźwicki wraz z kolegami z II LO: Piotrem BodziochemSzymonem Pałką,Rafałem Górniakiem oraz Marcinem Pyszczyńskim.

Do wspólnej rywalizacji zgłosiło się ponad 60 uczniów z naszego miasta i okolic. Każdy rozlosowywał swój numerek oraz miejsce w tabeli i rozgrywał swoje spotkanie na jednej z 6 konsol. Rezultat spotkania zapisywano na ogólnodostępnej tablicy wyników (jeżeli przegrasz swój mecz – odpadasz).

Każdy gracz podszedł do swojego zadania bardzo poważnie i już w pierwszych minutach można było usłyszeć okrzyki radości po strzelonych bramkach i chwile załamania po tych straconych. Organizatorzy obiecywali atrakcyjne nagrody i – jak się okazało – nie byli gołosłowni. Rada Rodziców przeznaczyła blisko 300 zł na nagrody dla pierwszych trzech miejsc, a firma Sony wsparła turniej, przysyłając gadżety związane z grami komputerowymi.

Turniej wygrał Piotr Rajczakowski, który w finale pokonał Olafa Kaletę. Piotr zdobył tytuł mistrza, puchar oraz nagrodę główną, czyli 100 zł i koszulkę. Trzecim miejscem zadowolił się Piotr Bodzioch. Turniej zdecydowanie można uznać za udany i pozostaje czekać na kolejną edycję.


< < Powrót do listy wpisów