Upoluj swoją książkę


Ponad 900 szkół średnich z całej Polski oraz 700 uczniów i uczennic bierze udział w tegorocznej odsłonie akcji „Upoluj swoją książkę”!

To już 6. edycja projektu organizowanego przez Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe i księgarnię Woblink, a finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Inicjatywa w ramach akcji jest po stronie uczniów i uczennic szkół średnich. To oni jako Ambasadorzy i Ambasadorki wraz z nauczycielami – Koordynatorami akcji – aktywnie promują czytelnictwo w swoich szkołach. Dzięki temu młodzi ludzie pokazują, że warto czytać, co szczególnie ważne właśnie na etapie szkoły średniej, gdy – wedle badań stanu czytelnictwa – znaczna część uczniów i uczennic przestaje czytać

Do uczestniczących w akcji szkół średnich trafiły specjalne plakaty, które zawisły na szkolnych korytarzach. Ambasadorzy i Ambasadorki otrzymali darmowe koszulki według oryginalnego projektu Michała Loby. Plakaty i koszulki zawierają kod QR, który po zeskanowaniu zapewnia bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków przez cały listopad.


< < Powrót do listy wpisów