Obchody 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości


Obchody 104 Rocznicy Odzyskana Niepodległości organizowane przez Powiat Bolesławiecki i 23. Śląski Pułk Artylerii miały bardzo uroczysty i wyjątkowy charakter.

W bolesławieckiej Bazylice odprawiona została Msza Święta w intencji ojczyzny.

Pod pomnikiem 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, Zastępca Prezydenta Renata Szewczyk oraz przedstawiciele Rady Powiatu, Rady Miasta, stowarzyszeń, organizacji, delegacji miast, gmin, służb mundurowych oraz uczniów złożyli kwiaty.

Odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” przez mieszkańców i przybyłych gośc.

Tego dnia odbyło się także zaprzysiężenie uczniów klas o profilu woskowym II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka.

Po oficjalnych uroczystościach przygotowano dla mieszkańców atrakcje w postaci przejazdu Patrolu Konnego Grupy Rekonstrukcji Historycznej 6. Pułku Ułanów Kaniowskich po miejskim rynku wraz z postaciami historycznymi.

W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy zdjęcia z ramką hasztagową # Narodowe Święto Niepodległości i tym razem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu, którzy w rekordowej liczbie przybyli na tegoroczne obchody Dnia Niepodległości.


< < Powrót do listy wpisów