PROJEKT MUZYCZNY


W dniu 13 czerwca grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie polegającym na stworzeniu utworu muzycznego, z okazji 60-lecia istnienia szkoły. Piosenka miała opowiadać o patronie szkoły Januszu Korczaku.

            Uczniowie udali się do Ozorzyc – miejscowości pod Wrocławiem, do studia muzycznego Łukasza i Agnieszki Damrych.

             Proces tworzenia piosenki polegał na wybraniu utworu literackiego o Januszu Korczaku i następnie napisaniu do niego melodii. Uczniowie wraz z opiekunem wybrali wiersz „WIERNOŚĆ SILNIEJSZA NIŻ ŚMIERĆ (Słowa o Januszu Korczaku)”, napisany przez Władysława Szlengela, Stefanię Ney (Grodzieńską) i Halinę Biren. Wiersz jest aktualnie umieszczony  w Treblince, gdzie zginął Korczak wraz z dziećmi, którymi opiekował się w sierocińcu. Po wybraniu wiersza, uczniowie przystąpili do tworzenia linii melodycznej. Najpierw wspólnie wybrali kilka akordów tworzących podstawę melodii, a następnie każdy samodzielnie wymyślił własną linię melodyczną pasującą do słów wiersza. Finalnie całość została zaaranżowana w profesjonalnym studiu nagraniowym, wyśpiewana i zagrana na pianinie przez obecny w procesie twórczym skład uczniowski.

             W projekcie brali udział Julia Dzioba, Julia Grzesiak i Kamil Pietrzak. Był to dopiero pierwszy etap tworzenia rocznicowego utworu. Grupie udało się zaaranżować pierwszą zwrotkę. Do dokończenia pozostała jeszcze druga zwrotka i refren, więc był to dopiero początek wspaniałej przygody z muzyką.


< < Powrót do listy wpisów