Narodowe czytanie 2023


Narodowe Czytanie 2023 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu

W tym roku czytaliśmy „Nad Niemnem” wspólnie z Seniorami w Bibliotece Pedagogicznej w Bolesławcu. Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu o etapach twórczości Elizy Orzeszkowej – od powieści tendencyjnej do realistycznej. Pani Maria Sobolska – polonistka, która przez długi czas uczyła w naszym liceum opowiedziała o projekcie: Śladami Elizy Orzeszkowej, mogliśmy zobaczyć zdjęcia z tej podróży : powieściowi Bohatyrowicze, mogiłę powstańców. Dziękujemy Organizatorom – PCE i KK i Bibliotece Pedagogicznej za niezwykle spotkanie w miłej atmosferze. Tradycyjnie – czytaliśmy również w naszej szkole. Dziękuję koleżance Elwirze Madeiskiej i uczennicom za udział w tym spotkaniu. Dziękuję pozostałym nauczycielkom języka polskiego za przeprowadzenie akcji w naszej szkole.


< < Powrót do listy wpisów