Izabella Daniel i uczennice II LO zapraszają na „8 kobiet”


Premiera sztuki „8 kobiet” odbyła się podczas jubileuszu szkoły przy Dolnych Młynach. Spektakl zostanie wystawiony powtórnie 23 kwietnia o 18:00 w Teatrze Starym. Wstęp jest wolny.

Uczennice II LO: Anna Szweda, Roksana Piskorowska, Michalina Kuduk, Martyna Stasiak, Gabriela Zarzycka, Marcelina Chuchro, Klaudia Wilk i Aneta Szczudlik zagrają w spektaklu Izabelli Daniel. Oprócz aktorek w realizację sztuki są zaangażowani: Anna Fecyk, Paulina Bartków, Piotr Kopeć, Wojciech Piela i Kacper Jędrzejewski

Licealistki same wybrały role kobiet, do niektórych nawet się postarzyły, korzystając z porad charakteryzatorów teatralnych w Internecie. Dziewczyny przede wszystkim kierowały się w wyborze możliwościami technicznymi odegrania konkretnej postaci i wcielenia się w osiem tytułowych kobiet.

Świetne spektakle kółka teatralnego to wizytówka II Liceum Ogólnokształcącego. Premiera „Skąpca” w wykonaniu uczniów liceum im. Janusza Korczaka w Bolesławcu miała miejsce 4 kwietnia 2014 roku w Teatrze Starym. Obiekt pękał w szwach. Kto z jakichś powodów nie mógł dotrzeć na premierę jednej z najsłynniejszych komedii wszech czasów, miał czego żałować.

Opiekunką kółka teatralnego jest Izabella Daniel nauczycielka języka francuskiego i reżyserka wszystkich przedstawień. Tym razem zaprasza wszystkich na lekka, komediowa sztukę, podczas której gwarantowana jest dobra zabawa.


< < Powrót do listy wpisów